Objednací termíny jsou za cca 8 týdnů.

Časté dotazy

Akutní obtíže

Akutními obtížemi rozumějme během několika dní či hodin vzniklé kožní obtíže (nejčastěji alergické vyrážky) nebo výrazné zhoršení kožní diagnozy, se kterou za námi chodíte. 

V tom případě přijďte kterýkoli den v dopoledních hodinách (ideálně 8-11 hod.), sestřičku poproste o akutní vyšetření, obrňte se trpělivostí, vemte si knížku a vyčkejte v čekárně. Mezi objednanými pacienty (kteří často na termín čekají několik týdnů) se vás pokusíme vzít, jak nejdříve to půjde. 

Běžně se čeká 1-2 hod., ale jste v ten den ošetřeni, což pokud se je jedná akutní problém, je to hlavní. 

Odpoledne na neobjednané pacienty většinou nestihne dojít řada! Můžete pak využít samozřejmě kožní pohotovosti v nemocnicích, pokud je problém akutní nebo k nám dojít jiný den dopoledne na čekání.

Chodím k vám pravidelně na kontroly a chci jen recepty

Díky nové možnosti zasílání e-receptů, je možnost si k nám zavolat pouze o zaslání receptu na telefon. Abychom toto mohli provádět, je nutné, aby od vaší poslední kontroly neuběhl více jak rok a můžeme zasílat pouze recepty, které jsou ordinované v minulosti.

Pokud se k nám nedovoláte, zašlete sms nebo e-mail s vaším celým jménem, ideálně ročníkem nebo rodným číslem, název masti a počet kusů (nebo pokud si nepamatujete názvy, tak např. požádat o to, co vám bylo předepsáno minule), my si to v dokumentaci dohledáme.

Během několika dnů (jak to stihneme vyřídit) vám na vámi udaný telefon přijde kód, který ukážete v lékarně a vydají vám léky.

Chci vyšetřit znaménka

Na vyšetření znamének se standartně objednává po telefonuVyšetřujeme celotělově s ručním dermatoskopem a vyšetření je hrazené pojišťovnou.

V případě že vám doporučíme vhodnost vyšetření počítačovým dermatoskopem (komplikovanější nebo vícečetná znaménka), objednáme vás následně na tento přístroj, vyšetření stojí 500 Kč a pojištovna jej proplácí zpětně na základě dokladu, který vám vystavíme.

Pokud máte hodně znamének nebo zájem rovnou o vyšetření na PC dermatoskopu, je možné se objednat on-line přes tento web nebo telefonicky a sdělit, že chcete na toto vyšetření. 

Chci odstranit znaménko nebo nějaký výrůstek

Před odstraněním čehokoli je nejprve nutné prvotní vyšetření, kdy dermatolog zhodnotí o co se jedná, jakou metodou se bude odstraňovat, jestli se bude jednat o zdravotní nebo kosmetický zákrok, případně domluvíme cenu zákroku. Tj. je nutné se nejprve objednat na běžné vyšetření a na základě toho, se pak objednává na sálek, kde vám danou věc odstraníme. 

Pokud se jedná o opakovaný problém (např. kožní výrůstky kolem krku nebo v podpaží, nebo stařecké bradavice), který jsme už společně řešili, můžete se samozřejmě objednat rovnou na sálek bez nutnosti předchozího prvotního vyšetření.